نکات زیبایی پوست و مو برای مردان

نکات زیبایی پوست و مو برای مردان

اقایانی که می خواهید جوان تر به نظر برسید این مقاله را حتما بخوانید

بدون شک اکثر ما امروزه بر این باور هستیم که زیبایی در قرن حاضر اختصاص به قشر و یا گروه سنی خاصی از جوامع نداشته و به نوعی از هر جنس و در هر بازه سنی به آن اهمییت می دهیم. در این مقاله به توصیه هایی برای جوان تر به نظر رسیدن آقایان خواهیم پرداخت تا انتهای متن چشم از ما بر ندارید. اگر شما مطالب دیگری به ذهنتان می رسد که در این پست جای آن خالی است صمیمانه آماده شدن آنها در قسمت نظرات در زیر این پست هستیم یا می تونید به راحتی مطلب منحصربه فردی به قلم خودتون برای ما بفرستین تا در پست های بعدی آن را با دنیا به اشتراک بگذاریم.


اگر زیاد در مراسم نور خورشید قرار بگیرید چین و چروک و لکه های پوستی مربوط به سن در شما ظاهر می شوند و پوست شما را زودتر پیر نشان می‌دهند.بیشترین عوامل پیر شدن مردان عبارتند از:بیماری های قلبی سرطان استرس دائمی همه افراد می‌خواهند که جوانتر به نظر برسند. با این روشها می توانید جوانتر به نظر آیید:

1.پوست خود را از نور خورشید حفظ کنید

خورشید درخشش پوست را می گیرد. اگر هنگام ظهر می خواهید از خانه بیرون بروید حتما عینک آفتابی بزنید کلاه بگذارید و بلوز آستین بلند بپوشید. اگر زیاد در معرض نور خورشید قرار بگیرید چین و چروک‌های پوستی مربوط به سن در شما ظاهر می شود و شما را زودتر این نشان می دهند.

2.کرم ضد آفتاب بزنید

نیم ساعت قبل از بیرون رفتن کرم ضد آفتاب با 30SPF و یا بیشتر به پوست خود بزنید.

بعد از دو ساعت و یا بعد از شنا کردن و یا بعد از تعریق دوباره این کرم را به پوست خود بمالید.

3.کرم مرطوب کننده بزنید

استفاده روزانه از کرم مرطوب کننده و پاک کننده ملایم باعث جوان تر شدن پوست شما می شود. خشکی پوست باعث پیری پوست می شود.

4.زیاد آب بنوشید

روزانه ۶ تا ۸ لیوان آب بنوشید تا پوست شما آبدار هیدراته و حالت پوست بهتر و جوانتر می گردد.

5.به طور مرتب پوستتان را بررسی کنید

اگر تغییری در رنگ ضخامت پوست و لکه ها و خالهای پوستی دیدید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا سرطان پوست را زودتر تشخیص دهید. سیگار کشیدن از عوامل شما را پیر می کند زیرا باعث ایجاد چین و چروک و خطوط در اطراف دهان و چشمانتان می‌شود پوست را تیره می کند و دندان های تان را لکه دار می کند.

6.خوب بخوابید

بیشتر بزرگسالان نیاز به ۶ تا ۸ ساعت خواب شبانه دارند خوب خوابیدن یکی از چیزهایی است که ظاهر شما را جوان نشان می دهد. اگر خوب نخوابید زیر چشمانتان فرو رفته و کبود می شود. کمبود خواب بر تیزهوشی مردان نسبت به زنان بیشتر اثر دارد. بیشتر مردان به جرت زدن نیاز دارند تا یادگیری خود را بیشتر کنند.

7.سیگار را ترک کنید

سیگار کشیدن از عواملی است که شما را پیر می کنند زیرا باعث ایجاد چین و چروک و خطوط در اطراف دهان و چشمانتان می‌شود پوست را تیره می کند و دندان های تان را لکه دار می کند. همچنین سیگار باعث بروز بسیاری از بیماری‌ها می‌شود که شما را پیر می کنند.

8.خوب غذا بخورید

رژیم غذایی مدیترانه ای که شامل: مرغ ماهی میوه و سبزیجات به همراه مقداری کربوهیدرات است و برای سلامتی و جوان ماندن بسیار مناسب است ماهی دارای منیزیم می‌باشد و مردانی که به اندازه کافی منیزیم مصرف می‌کنند کمتر در معرض بیماری‌های قلبی قرار دارند.

9.ورزش کنید

ورزش کردن باعث حفظ انعطاف‌پذیری و سفتی عضلات بدن می‌شود. ورزش های هوازی برای قلب و مغز مفیدند مردانی که ورزشکارند جوان تر از مردانی که چاق و شل هستند به نظر می رسند. اضافه وزن می تواند به جوانی شما آسیب برساند. ۲ ساعت در هفته ورزش کردن 61 درصد خطر ابتلا به بیماری قلبی را کم می کند.

10.استرس را کنترل کنید

استرس کاری بیشتر باعث بروز بیماری قلبی می‌شود تا استرس در رابطه با مسائل شخصی. استرس موجب آهسته پیرشدن می‌گردد.

11.بخندید

خنده باعث کاهش استرس کاهش فشارخون افزایش ایمنی بدن و کاهش درد و پیری می گردد .

12.ویتامین D کافی دریافت کنید

کمبود نور خورشید و ویتامین D موجب سرطان روده بزرگ و دیگر سرطان ها می گردند بدن بیشتر ویتامین D مورد نیاز خود را از طریق نور خورشید به دست می آورد پس بهتر است با پزشک خود راجع به میزان ویتامین D مورد نیاز تان مشورت کنید.

13.آنتی اکسیدان مصرف کنید

نصف بشقاب خود را پر از میوه ها و شبزیجات رنگی کندی تا از سرطان دوری کنید.

14.از لباس های مد بپرهیزید.

اگر شما میانسال هستید و لباس های افراد18 ساله را می پوشید خوب نیست! لباس های قدیمی که روزی مد بوده اند را نیز نپوشید بلکه لباس های مناسب سن خود را بپوشید.

15.موهای تان را کوتاه کنید

هنگامی که بیشتر می شود بهتر است به جای داشتن موی بلند موهای خود را کوتاه کنید.

16.مو های زائد را بزنیم

مردان موهای ناخواسته در گوش و بینی در می آیند این ها را بکنيد تا جوانتر به نظر آیید.

نظر خود را بنویسید