راهنمای استعلام کد IRC تجهیزات پزشکی از وبسایت اداره کل تجهیزات پزشکی

راهنمای استعلام کد IRC تجهیزات پزشکی از وبسایت اداره کل تجهیزات پزشکی

تو این مقاله قصد داریم شما را با نحوه پیدا کردن کد IRC تجهیزات پزشکی در وبسایت اداره کل تجهیزات پزشکی آشنا کنیم.

کد IRC چیست؟

کد IRC کدی 16 رقمی می باشد که پروانه ریز فراورده های «غذا و آشامیدنی»، «مکمل های غذایی»،« فراورده های دارویی» و «آرایش و بهداشتی» محسوب شده و از سوی سازمان غذا و دارو صادر می شود. باتوجه به اهمیت بالای تجهیزات پزشکی به علت وابستگی به سلامت بیماران و افراد لازم است در تمامی فاکتورهای خرید ملزومات پزشکی کد IRC صحیح مربوط به کالا به صورت پرینت شده در فاکتور درج گردد. دریافت نمودن کد شناسه IRC الزامی بوده و می بایست بر روی بسته بندی محصول درج گردد.  کلیه شرکت های واردکننده و یا تولید کننده تجهیزات پزشکی موظف به اخذ کد IRC می باشند. مسیر دریافت کد IRC برای وارد کنندگان و تولید کنندگان تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی کاملا متفاوت می باشد.

برای بررسی ثبت بودن یک محصول در سایت تجهیزات پزشکی می توانید با استفاده از کد IRC آن محصول، اقدام به استعلام محصول از وب سایت اداره کل تجهیزات پزشکی نمائید.

1. برای این کار ابتدا وارد وبسایت اداره کل تجهیزات پزشکی شده و در صفحه اصلی در قسمت منو، روی قسمت “استعلام” کلیک کرده و از منوی باز شده روی ” فهرست تجهیزات پزشکی ثبت شده”  کلیک نمائید.

استعلام فهرست کالاهای ثبت شده و استعلام قیمت وسیله پزشکی - راهنمای استعلام کد IRC تجهیزات پزشکی از وبسایت اداره کل تجهیزات پزشکی
استعلام فهرست کالاهای ثبت شده و استعلام قیمت وسیله پزشکی

2. در صفحه باز شده می توانید با وارد کردن IRC محصول مورد نظر، آن را جستجو کرده و اطلاعات مربوط به کد وارد شده را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که می توانید با وارد کردن یک یا چند گزینه به اطلاعات مربوطه دسترسی پیدا کنید.

به غیر از سایت اداره کل تجهیزات پزشکی و سامانه تیتک TITAC می تونید به زودی در تمام صفحات محصولات فروشگاه اینترنتی هاسپکسا اطلاعات با جستجو محصول کامل ترین اطلاعات کامل کدهای ردیابی محصول از قبیل (GTIN, IRC, UID) دسترسی داشته باشید.

علاوه بر اطلاعات محصولات از طریق وب سایت اداره کل تجهیزات پزشکی می تونید به اطلاعاتی از قبیل صادرکنندگان دارای پروانه ساخت فهرست تجهیزات پزشکی ثبت شده شرکت های توزیع کننده مجاز اصناف و لیست شرکت های کنترل کیفی هم از طریق این سامانه دسترسی داشته باشید.


خلاصه و جمع بندی

امیدواریم توانسته باشیم مطالب ارزنده و کاربردی را برایتان تهیه کرده باشیم.به منظور جمع آوری و تدوین مطالب ارائه شده زحمات زیادی کشیده شده است ممنون می شیم در صورت استفاده از مطالب نسبت به لینک به اصل مطلب همکاری داشته باشید.

 

 

 

نظر خود را بنویسید