راهنمای استعلام کد IRC تجهیزات پزشکی از وبسایت اداره کل تجهیزات پزشکی

کد IRC تجهیزات پزشکی

راهنمای استعلام کد IRC تجهیزات پزشکی از وبسایت اداره کل تجهیزات پزشکی

ممکنه برای شما هم پیش اومده برای ثبت فاکتور های رسمی تجهیزات پزشکی خود نیاز به دریافت اطلاعاتی از قبیل کد IRC و ثبت اون داخل فاکتورتون داشته باشید .تو این مقاله قصد داریم شما را با نحوه پیدا کردن کد IRC تجهیزات پزشکی در وبسایت اداره کل تجهیزات پزشکی آشنا کنیم.

در این مقاله خواهید خواند:

کد IRC چیست؟

کد IRC مخفف Iran Registration Code است و کدی 16 رقمی می باشد که پروانه ریز فراورده های «غذا و آشامیدنی»، «مکمل های غذایی»،« فراورده های دارویی» و «آرایش و بهداشتی» محسوب شده و از سوی سازمان غذا و دارو صادر می شود. باتوجه به اهمیت بالای تجهیزات پزشکی به علت وابستگی به سلامت بیماران و افراد لازم است در تمامی فاکتورهای خرید ملزومات پزشکی کد IRC صحیح مربوط به کالا به صورت پرینت شده در فاکتور درج گردد. دریافت نمودن کد شناسه IRC الزامی بوده و می بایست بر روی بسته بندی محصول درج گردد.  کلیه شرکت های واردکننده و یا تولید کننده تجهیزات پزشکی موظف به اخذ کد IRC می باشند. مسیر دریافت کد IRC برای وارد کنندگان و تولید کنندگان تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی کاملا متفاوت می باشد.

نحوه استعلام کد irc

برای بررسی ثبت بودن یک محصول در سایت تجهیزات پزشکی می توانید با استفاده از کد IRC آن محصول، اقدام به استعلام محصول از وب سایت اداره کل تجهیزات پزشکی نمائید.

1. برای این کار ابتدا وارد وبسایت اداره کل تجهیزات پزشکی شده و در صفحه اصلی در قسمت منو، روی قسمت “استعلام” کلیک کرده و از منوی باز شده روی ” فهرست تجهیزات پزشکی ثبت شده”  کلیک نمائید.

استعلام کد irc

2. در صفحه باز شده می توانید با وارد کردن IRC محصول مورد نظر، آن را جستجو کرده و اطلاعات مربوط به کد وارد شده را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که می توانید با وارد کردن یک یا چند گزینه به اطلاعات مربوطه دسترسی پیدا کنید.

به غیر از سایت اداره کل تجهیزات پزشکی و سامانه تیتک TITAC می تونید به زودی در تمام صفحات محصولات فروشگاه اینترنتی هاسپکسا اطلاعات با جستجو محصول کامل ترین اطلاعات کامل کدهای ردیابی محصول از قبیل (GTIN, IRC, UID) دسترسی داشته باشید.

علاوه بر اطلاعات محصولات از طریق وب سایت اداره کل تجهیزات پزشکی می تونید به اطلاعاتی از قبیل صادرکنندگان دارای پروانه ساخت فهرست تجهیزات پزشکی ثبت شده شرکت های توزیع کننده مجاز اصناف و لیست شرکت های کنترل کیفی هم از طریق این سامانه دسترسی داشته باشید.


خلاصه و جمع بندی

امیدواریم توانسته باشیم مطالب ارزنده و کاربردی را برایتان تهیه کرده باشیم.به منظور جمع آوری و تدوین مطالب ارائه شده زحمات زیادی کشیده شده است ممنون می شیم در صورت استفاده از مطالب نسبت به لینک به اصل مطلب همکاری داشته باشید.

نظر خود را بنویسید