هفت نکته مهم که باید در مورد تزریق فیلر لب بدانید

فیلر لب یکی از راهکارهای پرطرفدار برای بزرگ کردن لب به حساب می‌آید که از طریق تزریق صورت می‌گیرد.

هفت نکته مهم که باید در مورد تزریق فیلر لب بدانید

تغییر ظاهر لب یکی از مواردی است که به شکل قابل توجهی روی ظاهر اثر می‌گذارد. به همین علت افرادی که می‌خواهند ظاهر ایده‌آل‌تری داشته باشند سراغ تزریق فیلر لب می‌روند. فیلر لب راهکاریست که می‌توانید به واسطه آن این تغییر را تجربه کنید. با این حال تزریق فیلر لب نیاز به آگاهی بیشتری دارد تا بتوانید به درستی این کار را انجام دهید.

 

خیلی از افراد می‌خواهند ظاهری پرتر از لب‌های خود نشان دهند. ترندهای ظاهری چند سال اخیر روی این مورد بی‌تاثیر نیستند. با این حال خیلی از افراد هم از ظاهر طبیعی خود لذت می‌برند. رسیدن به لب‌های ایده‌آل با تزریق فیلر لب آسان‌تر شده است. در ادامه ۷ نکته مهم عنوان شده است که باید در مورد تزریق فیلر لب بدانید:

 

نکته اول: فیلر لب چیست؟

اصلا فیلر لب چیست و دقیقا چه چیزی به لب شما تزریق می‌شود؟ فیلر لب از اسید هیالورونیک تشکیل می‌شود. قبلا تا حدی در مورد این ماده در مقاله‌ای به شما اگاهی‌رسانی کرده‌ایم. همان طور که دراین مقاله گفته‌ایم این ماده سبب می‌شود تا آب بیشتری در محلی که این ماده قرار دارد جمع‌آوری شود. به همین دلیل پوست شاداب و تروتازه خواهد بود.

 

یک سود اصلی تزریق فیلر لب این است که موقتی محسوب می‌شود. پس از مدتی لب شما به حالت عادی باز می‌گردد و شما فرصت تصمیم‌گیری برای برگشت به ظاهر قبلی خود را دارید. خیلی از افراد پس از کاشت لب پشیمان می‌شوند و راهی برای برگشت برای آنها وجود ندارد. البته توجه کنید که ظاهر لب شما ممکن است تا حدود ۶ ماه و حتی اثرات این تزریق تا ۱ سال همراه شما باشد.

 

نکته دوم: تزریق چگونه صورت می‌گیرد؟

انواع مختلفی از فیلر لب تولید و عرضه می‌شود. خیلی از دکترها و کلینیک‌ها از چند نوع فیلر و بعضی از فیلر‌های مشخصی برای مراجعین خود بهره می‌برند. معمولا پزشک شما موظف است اطلاعات کافی در مورد فیلر را در اختیار شما بگذارد. در این صورت می‌توانید آگاهانه تصمیم‌گیری کنید. 

 

فیلر لب در یک سرنگ به لب شما تزریق می‌شود. با تزریق مواد درون سرنگ، حجم لب شما افزایش پیدا می‌کند. لازم است بدانید که هر تزریقی دارای یک زمان ریکاوری است که دکتر شما حتما این مدت زمان را به شما عنوان می‌کند.

 

البته توجه داشته باشید که تزریق فیلر لب چندان هم ساده نیست. این حجم‌دهنده لب با ظرافت خاصی تزریق می‌شود. همین ظرافت است که سبب می‌شود تا لب زیبایی برای مراجعه‌کننده پدید آید. 

 

نکته سوم: با آگاهی بیشتر کلینیک زیبایی و دکتر خود را انتخاب کنید

انتخاب دکتر زیبایی چندان کار ساده‌ای نیست. در واقع پیچیده به حساب می‌آید. شما نباید به گفته بقیه و بدون دیدن نتیجه دیگران به یک دکتر زیبایی یا کلینیک اعتماد کنید. همیشه سعی کنید نمونه‌هایی که توسط دکتر مورد نظر شما اجرا شده است را ببینید. رجوع به اینستاگرام دکتر یا کلینیک را حتما درنظر بگیرید. زیرا نظرات و نمونه‌ها در آنها مشهود خواهد بود.

 

حتما به این مهم توجه کنید که باید حتما فرد متخصص در این زمینه را پیدا کنید. زیرا در این صورت می‌توانید با خیال راحت تزریق پرکننده لب را انجام دهید. ما در هاپکسا با کیفیت‌ترین فیلرهای موجود را ارائه می‌دهیم تا کلینیک‌ها بتوانند دسترسی به محصولی استاندارد را داشته باشند.

 

نکته چهارم: ظاهر افراد مشهور را فراموش کنید

همیشه ساختار استخوانی و فرم صورت خود را درنظر بگیرید. برای مثال رسیدن به لب‌های کایلی جنر در صورتی بسیار ظریف کاری اشتباه به حساب می‌آید. آن حجم از لب روی صورت ظریف از نظر زیباشناسی با مشکل مواجه می‌شود. بنابراین سعی کنید با مراجعه به پزشکی قابل اعتماد، پیشنهاداتی صحیح و کارآمد برای صورت خود دریافت کنید. پس نیازی نیست از صورت افراد مشهور تقلید کنید.

 

توجه کنید که زیاد به ترندهای رسانه‌های اجتماعی توجه نکنید. زیرا بسیاری از آنها مخرب هستند و در ظاهر شما جلوه زیبایی نخواهند داشت. پیشنهاد می‌کنیم همچنان به زیبایی صورت خود و ویژگی‌های مهم آن توجه کنید. گاهی اوقات لازم است از انتظارات خود صرف نظر کنید و به توصیه‌های یک دکتر موفق را جدی بگیرید. زیرا بسیاری از افراد دقیقا به همین علت مدتی از تزریق فیلر لب خود راضی نیستند و احساس می‌کنند ظاهر آنها بد شده است.

 

همیشه با پزشک خود در مورد نتیجه مورد نظرتان صادق باشید. در این صورت است که پزشک می‌تواند مشورتی واقع‌بینانه به شما ارائه دهد. فراموش نکنید که نباید برای تزریق زیاد فیلر دست و پا بزنید. زیرا در زمانی که اولین تزریق را انجام می‌دهید، همیشه امکان تزریق مجدد وجود دارد. در واقع در برخی از موارد فرد درخواست تزریق زیاد دارد که سبب می‌شود از غیرطبیعی بودن ظاهر لب خود مدتی اذیت شود.

 

نکته پنجم: خود را برای کمی درد آماده کنید

تزریق فیلر لب معمولا با بی‌حسی و گاهی بی‌هوشی صورت می‌گیرد. بنابراین حین تزریق فیلر لب با درد خاصی برابر نخواهید بود. با این حال پس از تزریق نیاز به ریکاوری دارید. در این زمان لب‌های شما دردهایی تجربه می‌کنند. فیلرها خود حاوی لیدوکائین هستند تا درد را حین تزریق تجربه نکنید.

 

۲۰ دقیقه قبل از تزریق معمولا به شما یک ماده بی‌حسی داده می‌شود. این ماده به بی‌حسی لب شما در کنار لیدوکائین کمک می‌کند. در نهایت حین تزریق دردی تجربه نمی‌کنید.

 

گاهی به همراه درد، کمی کبودی یا قرمزی روی لب‌های خود تجربه می‌کنید. با این حال هر سه این موارد در مدت زمان کوتاهی فروکش می‌کنند. اگر این عوارض زمان طولانی‌تری همراه شما بودند، حتما به دکتر مراجعه کنید. این بازه توسط دکتر شما بر اساس میزان تزریق عنوان خواهد شد.

 

نکنه ششم: از انتخاب‌های پیش روی خود آگاه باشید

حتما آگاهی کافی در مورد انواع فیلر را کسب کنید. دریابید که هر نوع چه تاثیری روی لب‌های شما می‌گذارد. حتی از پزشک خود بخواهید به خوبی در مورد انتخاب فیلر به شما توضیح دهد. بعضی از انواع این فیلرها دارای لیدوکائین هستند که در کنار جلوگیری از درد، بی‌حسی هم برای مدت زمان تزریق اعمال شود.

 

بعضی از پزشکان متخصص زیبایی که فقط روی لب کار می‌کنند ایده خود را دارند. آنها معتقدند که با ترکیب چند نوع فیلر معمولا خروجی بهتری برای لب یک مراجعه‌کننده حاصل می‌شود. متخصصین به خوبی می‌دانند هر فیلر برای چه لبی مناسب است. پس پیش از نگرانی در این مورد، حتما دکتر خوب و متخصصی را انتخاب کنید.

 

نکته هفتم: مراقبت‌های قبل تزریق فیلر لب را جدی بگیرید

چند روز قبل از تزریق فیلر لب، نباید آسپرین، ایبوپروفن، ویتامین E یا مکمل‌های روغن ماهی مصرف کنید. به این دلیل که تمام این داروها خون شما را رقیق می‌کنند. در نتیجه خون‌ریزی حین تزریق بیش از اندازه خواهد بود.

 

پیش از تزریق نباید الکل بنوشید. زیرا الکل هم سبب افزایش خون‌ریزی می‌شود. اگر عفونتی چون آکنه کنار لب خود دارید، اجازه دهید درمان شود و سپس تزریق فیلر را انجام دهید.

 

توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید واکسیناسیون انجام دهید یا می‌خواهید دندانپزشکی روید لازم است فیلر را در زمانی دیگر انجام دهید. زیرا هر دو این موارد به امکان ورود باکتری به بدن کمک می‌کنند. به همین علت صبر کنید و در بازه زمانی دیگری فیلر را تزریق کنید.

 

کلام پایانی:

تزریق فیلر لب یکی از راهکارهایی است که اگر به درستی صورت گیرد، کمترین میزان عارضه را به همراه خواهد داشت. از همه مهمتر می‌تواند ظاهر صورت و به خصوص لب‌های شما را بهبود بخشد. با این حال لازم است با احتیاط بیشتری برای تزریق آن اقدام کنید و به هفت نکته‌ای که اشاره کردیم توجه کنید.

 

نظر خود را بنویسید