دانستنی‌هایی درباره لیوان حجامت

چندین لیوان حجامت شیشه‌ای حین استفاده در انجام بادکش.

دانستنی‌هایی درباره لیوان حجامت

لیوان حجامت ابزاری است که برای حجامت یا کوزه‌اندازی تر و بادکش درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. حجامت یکی از درمان‌های طب سنتی است که بیشتر در خاورمیانه و آسیا مورد توجه قرار می‌گیرد. با این حال نتایج روشن درمانی حجامت سبب شده است تا این روش درمانی در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی هم مورد توجه قرار بگیرد. در ادامه بیشتر با حجامت و لیوان حجامت آشنا خواهید شد:

 

در واقع دو نوع حجامت وجود دارد که در یکی از این روش‌ها، بادکش به تنهایی انجام می‌شود که به آن حجامت خشک می‌گویند. در روش دوم خون گرفتن هم صورت می‌گیرد که به همین دلیل به آن حجامت تر گفته می‌شود. 

 

در انجام این درمان که از آسیای شرقی سرچشمه می‌گیرد، مکش در بخش‌هایی از کمر و پشت صورت می‌گیرد و زخم‌هایی در همان نواحی ایجاد می‌شود. 

 

حال سوال اینجاست که کاربرد لیوان حجامت چیست؟

در زمانی که حجامت خشک صورت می گیرد، لیوان حجامت یکی از ابزاری است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. حین انجام حجامت با استفاده از این لیوان‌ها فشار بخش‌هایی از پشت بدن که دچار کوفتگی و انواع گرفتگی‌ها است برداشته می‌شود و گرفتگی‌ها برطرف می‌شوند.

 

این لیوان در حقیقت باعث می‌شوند تا با ایجاد خلا در محل‌های که لیوان‌ها قرار می‌گیرند، فشار پیش آمده برطرف شود. بادکش خشک روشی کم خطر و البته موثری از حجامت است که با دستگاهی مخصوص و به همراه لیوان حجامت، این درمان صورت می‌گیرد.

 

لیوان حجامت دارای انواع گوناگونی است که بر اساس نوع حجامت، از نوعی مشخص استفاده می‌شود. انواع لیوان‌های حجامت با توجه به ارتباط با خون تولید شده‌اند تا روند حجامت به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

 

چگونه لیوان‌های حجامت به روند درمان از این طریق کمک می‌کند؟

گذشته و در نبود لیوان حجامت، این درمان به شکل دیگری انجام می‌شد. بادکش خشک به واسطه الکل، شعله و لیوان‌های سفالی صورت می‌گرفت که روش سنتی انجام حجامت به حساب می‌آید. 

 

در روش امروزی حجامت از لیوان‌های حجامت با اندازه‌های مختلف بهره برده می‌شود که ابعاد آن عبارتند از:‌ ۲۵، ۴۵، ۷۵، ۱۰۰، ۱۵۰، ۲۰۰ و ۳۰۰ سی سی.

 

لیوان حجامت به کمک متریال مختلف تولید می‌شوند و ویژگی‌های متعددی دارند که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

  • این لیوان‌های حجامت سبب می‌شوند تا حجامت در شرایطی ایمن و راحت انجام شود.
  • احتمال سوختن یا ترکیدن لیوان حجامت در این محصولات تولیدی به کمترین میزان ممکن رسیده است.
  • دیگر نیازی به استفاده از ماده الکل و اعمال شعله نیست.
  • همچنین می‌توان با توجه به شرایط فرد، مکش را برای انجام حجامت تنظیم کرد.
  • کاهش خطر منفجر شدن لیوان حجامت.

 

چند نکته قبل از انجام حجامت:

پیش از انجام حجامت لازم است به چندین نکته توجه کنید تا درمان شما با بهترین کیفیت ممکن به کمک لیوان حجامت انجام شود.

 

وضعیت تغذیه شما در زمان انجام حجامت روی جسم شما تاثیر می‌گذارد. توجه داشته باشید که در زمان حجامت نباید ناشتا باشید. همچنین غذای سنگین خوردن هم گزینه مناسبی برای پیش از حجامت نیست.

توجه داشته باشید که با پیشنهاد هر دوست یا آشنایی حجامت را انجام ندهید. مرکزی که حجامت در آن صورت می‌گیرد باید معتبر باشد. همچنین پیشنهاد می‌کنیم پیش از انجام حجامت حتما با توجه به شرایط جسمی خود، از دکتر مورد اعتمادتان مشورت بگیرید.

 

توجه کنید در صورتی که پس از مشورت با دکتر تصمیم گرفتید حجامت تر انجام دهید، حتما لازم است پس از انجام آن از فعالیت‌هایی که به عفونت ختم می‌شوند نیز دوری کنید.

 

استفاده از سونای گرم پیش از حجامت و همچنین ماساژ پس از درمان کمک می‌کند تا فرآیند حجامت بهتر طی شود.

 

حتما توجه داشته باشید که لازم است ۱۲ ساعت قبل و بعد از حجامت سیگار نکشید. همچنین استفاده دیگر مواد اعتیادآور پیش از انجام حجامت منع می‌شود.

 

با مراجعه به صفحه محصولات هاسپکسا می‌توانید به انواع لیوان‌های حجامت دسترسی پیدا کنید. 

نظر خود را بنویسید