کاتتر IUI ماندرل دار Masstec

کاتتر IUI ماندرل دار MasstecMasstec IUI Catheter


تماس بگیرید (۲۸۴۲۶۲۱۴-۰۲۱)

ویژگی های کلیدی محصول

  • استریل شده با گاز اتیلن اکساید

( آخرین بروزرسانی : 18 اسفند, 1402 )

بررسی اجمالی محصول

کاتتر IUI ماندرل دار Masstec در بسته بندی وی پک و استریل دولایه ساخته شده از مواد اولیه مدیکال گرید طول متناسب با آناتومی قابل استفاده برای سرویکس های نرمال و پیچیده

جهت تزریق PRP
جهت تزریق G_CSF
سردیستال کروی
تیوب کاتتر دو ضخامته
نشانه گذاری RADIO OPAQUE

نقد و بررسی : کاتتر IUI ماندرل دار Masstec

مشخصات کاتتر IUI ماندرل دار Masstec

IUI چیست ؟

این عمل یکی از روش های کمک باروری می باشد ، که به معنای تلقیح داخل رحمی اسپرم می باشد .

عمل IUI یکی از روش های کمک باروری است که ممکن است به تنهایی یا به همراه تحریک تخمدان با دارو برای درمان نازایی استفاده شود . تزریق اسپرم شسته شده به داخل رحم یا فضای رحمی نزدیک لوله فالوپ را IUI می نامند .

انواع نازایی هایی که با عمل آی یو آی قابل درمان است عبارتند از :

  • نازایی به دلیل اندومتریوز خفیف
  • نازایی به علت عامل رحمی
  • نازایی به دلیل مشکل در گردن رحم
  • نازایی بدون علت (مشخص نشده )
  • نازایی به دلیل عامل مردانه
  • نازایی به علت اختلالات عملکردی تخمک گذاری
  • نازای به دلیل وجود مشکلات لوله های رحمی که مانع رسیدن تخمک ها از طریق لوله های رحمی ( فالوپ ) به رحم می شود ، البته در صورت انسداد لوله های رحمی آی یو آی انجام نمی شود.

روش انجام آی یو آی :

در این روش به مرد یک ظرف استیل داده می شود تا پس از انجام انزال ، مایع منی خود را در آن جمع آوری کند . در برخی مراکز از نوعی کاندوم مخصوص برای جمع آوری مایع منی استفاده می شود . این نوع نمونه باید حداکثر ظرف مدت نیم تا یک ساعت به آزمایشگاه تحویل داده شود .

در آزمایشگاه پس از طی کردن مراحل ( شستشو اسپرم با روش های مختلف ، از نیم تا دو ساعت وقت می گیرد ) ، اسپرم آماده می شود .

بعد از آماده سازی اسپرم ، به مرحله تزریق اسپرم به داخل رحم می رسیم ، به این منظور یک کاتتر حاوی اسپرم ها را از دهانه و گردن رحم گذرانده ، وارد رحم می کنند و اسپرم ها را به درون رحم نزریق می کنند .

 

چند نکته مورد توجه :

بهترین زمان انجام IUI برای خانم ها ، در حدود زمانی تخمکذاری است .

در روز دوم یا سوم قاعدگی ، سونوگرافی جهت کنترل و بررسی وضعیت تخمدان ها و رحم انجام می شود ، در صورتیکه وضعیت تخمدان و رحم نرمال بود ، داروی تحریک تخمدان تجویز می شود .

سونوگرافی جهت ارزیابی پاسخ تخمدان به دارو در روز نهم تا دوازدهم سیکل قاعدگی مجددا انجام می شود .

به طور کلی پس از بررسی وضعیت تخمدان ها و اطمینان از وجود فولیکول بالغ و آندومتر مناسب ،( HCG ) یا اج سی جی به منظور آزاد سازی تخمک تجویز می شود .

معمولا آی یو آی حدود 36 تا 40 ساعت بعد از تزریق دارو انجام می شود . پس از انجام عمل آی یو آی در هر زمان می توان نزدیکی داشت و در واقع بسیاری از پزشکان نزدیکی را پس از آی یو آی توصیه می کنند . بهترین شانس برای حامله شدن ، در حضور 2_3 فولیکول است و فولیکول های بیشتر شانس حاملگی چند قلو را افزایش می دهد . میزان موفقیت در آی یو آی حدود 15 درصد در هر دور درمان می باشد . در صورت عدم موفقیت درمان نازایی پس از انجام سه بار آی یو آی ، باید روش های درمان دیگر را مورد بررسی قرار دهید .

 

درباره محصول کاتتر IUI ماندرل دار Masstec :

کاتتر IUI شرکت مستک _ کاتتر بلند با طول 17 سانتی متر که شانس ورود و دسترسی بهتر به انتهای رحم را فراهم می آورد .

هاب لوئر لاک : انتهای پروگزیمال لوئرلاک از پلیمر ABS مقاوم در برابر شکنندگی و ساختار ارگونومیک تر نسبت به نمونه های مشابه جهت خوش دستی و مانور پذیری بالاتر

تیوب ساخته شده از پلی پروپلین مدیکال گرید ، پلیمر پلی پروپلین نرم گرید مدیکال استفاده شده در عین ایجاد انعطاف لازم ، موجب اطمینان از زیست سازگاری مجرا با سلول های انتقالی و عدم ایجاد حساسیت در مخاط مسیر می شود .

STOPPER : کمک به پزشک در جهت کنترل میزان ورود کاتتر به رحم و تخمین موقعیت انتهای کاتتر

نشانه گذاری RADIO OPAQUE : امکان مشاهده میزان ورود کاتتر به رحم در صورت نیاز به تصویربرداری با پرتو ایکس

تیوب کاتتر دو ضخامتخه : طراحی با دو ضخامت برای کسب قوام مناسب جهت ورود کاتتر به مجرا بدون پیچ خوردگی و درعین حال حفظ انعطاف لازم در سر دیستال برای مانور پذیری بهتر و عدم ایجاد تروما در مخاط مسیر حین ورود ، به همین دلیل تیوب کاتتر از جنس پلی پروپلین نرم گرید مدیکال ، و در دو ضخامت 8 فرینج در سر پروگزیمال و 6 فرنج در سر دیستال طراحی شده است .

تغییر ضخامت با شیب و غیر لبه ای طراحی شده تا از ایجاد تروما جلوگیری شود .

 

سوراخ های جانبی : جهت جلوگیری از ورود آلودگی های مخاط واژن به تیوب کاتتر ، حین ورود به رحم و ایجاد شانس بیشتر برای ورود اسپرم به فضای رحمی ، با پاشش از دو سمت کاتتر عمل ورود اسپرم به رحم انجام می شود .

سر دیستال کروی : سردیستال کاتتر از جنس پلی پروپلین گرید مدیکال به شکل نیمه کره ، صیقلی و کاملا متقارن طراحی شده است که برای ورود راحتتر به داخل رحم و جلوگیری از ایجاد آسیب در مخاط مسیر را تضمین می نماید و مانع ایجاد لکه بینی پس از IUI می شود .

استریل : این محصول استریل شده با گاز اتیلن اکساید می باشد که استریل ماندن کاتتر را در بسته بندی تک لایه ی آن تا سه سال ضمانت می کند .

مشخصات فنی : Masstec IUI Catheter

کشور سازنده

ايران

دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده.

اولین نفری باشید که نظر می دهید برای “کاتتر IUI ماندرل دار Masstec”