۳ نکته مهم در حفظ فیلر صورت

فردی حین تزریق فیلر به صورت یک مرد.

۳ نکته مهم در حفظ فیلر صورت

تزریق فیلر روی صورت کاری پر هزینه است. جدا از موضوع هزینه، حفظ فیلر همیشه برای افراد اهمیت چشمگیری دارد. در این راستا لازم است به سه نکته توجه کنید تا فیلر صورت شما زمان بیشتری موثر بماند. همچنین توجه داشته باشید که حفظ فیلر روی صورت شما گارانتی نمی‌شود. به همین دلیل لازم است خود شما از آن مراقبت کنید.

 

فیلر پوستی که برای امور زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ماده‌ای ژل مانند است. این ژل از ماده اسید هیالورونیک غلیظ تولید می‌شود. این ژل به صورت مستقیم به زیر پوست تزریق می‌شود.

 

اسید هیالورونیک در پوست ما به صورت طبیعی وجود دارد. این اسید دقیقا همان ماده‌ای است که به صورت ما ظاهری جوان و پر می‌دهد.

 

این اسید به صورت طبیعی در بدن تولید می‌شود. با گذشت زمان بدن ما این ماده را تجزیه می‌کند و به همین دلیل پیری در صورت و بدن پدید می‌آید. پس از تزریق فیلر هم از ۶ تا ۱۸ ماه تجزیه این ماده روی صورت شما صورت می‌گیرد.

 

حال سوال اینجاست که چطور می‌توان با رعایت سه نکته به حفظ فیلر تزریق شده پرداخت؟

 

۱. برای حفظ فیلر از اشعه‌های ماورا بنفش یا همان UV صورت خود را محافظت کنید

 

صورت خود را زمان طولانی در معرض نور خورشید قرار ندهید. زیرا نور ماورا بنفش که در نور خورشید یافت می‌شود به تجزیه فیلر تزریقی یا همان اسید هیالورونیک کمک می‌کند.

 

پیشنهاد می‌شود همیشه از کرمی یا ژل ضد آفتابی استفاده کنید که در آن SPF یافت می‌شود. استفاده از کرم ضد آفتاب فقط روی صورت کافی نیست و لازم است از لب خود با یک بالم لب SPF دار محافظت کنید.

 

۲.  برای محافظت از فیلر تزریقی مرتب آب بنوشید

 

فیلرهایی که بر پایه آب هستند با آب درون بدن به خوبی عمل می‌کنند. توجه به نوشیدن آب در طول روز سبب می‌شود تا زمان طولانی‌تری فیلر روی صورت شما بماند. معمولا فیلرهایی که بر اساس آب هستند، آب را به خود جذب می‌کنند و سبب می‌شوند تا پوست شما جوان و زیبا به نظر آید.

 

۳. خود را سالم نگه دارید و به رژیم غذایی خود توجه کنید

 

خود را با یک رژیم غذایی خوب سالم نگه دارید. حذف یا کم کردن شکر در وعده‌ها کمک می‌کند تا پوست شما بهتر به نظر آید. در این صورت از تزریق فیلر خود رضایت بیشتری را حس خواهید کرد.

 

سعی کنید در مصرف نمک هم دقت کنید. زیرا نمک زیاد روی پوست شما تاثیر می‌گذارد. همچنین مصرف الکل از دیگر مواردی است که روی پوست و فیلر تزریقی شما تاثیر منفی می‌گذارد. هر سه این موارد روی حفظ فیلر تاثیر قابل توجهی دارند.

 

همچنین با کاهش مصرف نمک و الکل می‌توانید شاهد کاهش ورم و همچنین کبودی‌های پس از تزریق فیلر باشید.

 

در نهایت لازم است فیلر خود را مرتب تمدید کنید. با تمدید در هر چند ماه و مراجعه‌های مرتب دیگر لازم نیست حجم زیادی از فیلر را تزریق کنید. به خصوص اگر حتما سه موارد بالا را رعایت کنید. در نهایت همه این موارد سبب می‌شود تا بتوانید پول بیشتری را پس‌انداز کنید و هزینه زیادی برای فیلر نپردازید.

 

نظر خود را بنویسید