مراقبت‌های پس از تزریق فیلر و ژل

مراقبت‌های پس از تزریق فیلر

مراقبت‌های پس از تزریق فیلر و ژل

پس از تزریق فیلر لازم است به مواردی توجه کنید که معمولا توسط پزشک شما مطرح می‌شوند. با این حال اگر یکی از آنها را فراموش کردید نگران نباشید. زیرا در مجله تجهیزات پزشکی هاسپکسا به تمام این موارد پرداخته‌ایم. با توجه به این نکات می‌توانید از حفظ سلامت پوست خود پس از تزریق فیلر اطمینان حاصل کنید. لازم به ذکر است که این دستورالعمل‌ها مهم هستند و باید به آنها توجه ویژه‌ای کنید.

 

پس از تزریق فیلر با چه حالاتی مواجه می‌شوید؟

مشخصا پس از انجام هر کار زیبایی با عوارضی مواجه خواهید شد. در تزریق فیلر این عوارض اولیه عبارتند از:

 

 • تورم
 • کبودی
 • علائم سوراخ سوزن قرمز
 • حس عدم تقارن
 • حساسیت‌های سطحی
 • خارش در ناحیه

 

با این حال نیاز نیست نگران باشید. در ادامه به شما راهکارهایی را مطرح می‌کنیم که سبب می‌شوند تا عوارض تزریق فیلر کاهش پیدا کنند. همچنین بتوانید بهترین بازخورد را از تزریق فیلر دریافت کنید. لازم است حتما بدانید که این عوارض رایج هستند و لازم نیست نگران باشید. تمام این موارد پس از چند هفته فروکش می‌کنند. این بازه زمانی ممکن است تا یک ماه طول بکشد. 

 

پس از تزریق فیلر صورت شما تمیز خواهد شد. از مراقبت‌های پس از تزریق فیلر زمانی است که باید پس از تزریق به پوست خود دست نزنید. نباید ۶ ساعت صورت خود را لمس کنید. پیشنهاد می‌شود پس از طی شدن این مدت زمان، صورت خود را با یک پاک کننده ملایم بشویید. البته شست‌وشو با آب هم کافی است.

 

از آرایش کردن صورت خود خودداری کنید. زیرا ممکن است به پوست و همچنین اثر فیلر اثر بگذارد.

 

مراقبت‌های پس از تزریق فیلر و انچه نباید پس از آن انجام دهید:

 • محل تزریق فیلر را در معرض گرمای شدید قرار ندهید؛ مراجعه به سولاریوم و سونا از مواردی است که می‌تواند به پوست و فیلر تزریق شده آسیب وارد کنند.
 • در چند شب اول از فشار روی نواحی تحت درمان خودداری کنید و به روی صورت خود نخوابید (یعنی خوابیدن به پشت ممکن است).
 • ۲۴ ساعت ورزش سنگین انجام ندهید. 
 • ۲۴ ساعت به هیچ وجه الکل مصرف نکنید.
 • به مدت ۲۴ ساعت از درمان با AHA، رتینول/ویتامین C یا آرایش مبتنی بر روغن استفاده نکنید.
 • تا دو هفته پس از درمان از انجام فیشال، اپیلاسیون صورت، لایه برداری گلیکولیک یا AHA، درمان‌های مبتنی بر IPL یا انرژی و میکرودرم ابریژن خودداری کنید. قبل از انجام سایر درمان‌های صورت حتما از دکتر خود مشورت بگیرید.

 

تسکین درد:

از مراقبت‌های پس از تزریق فیلر می‌توان به مواردی اشاره کرد که سبب تسکین درد می‌شوند. معمولا پس از تزریق فیلر دچار درد خفیف یا متوسط در ناحیه صورت می‌شوید. این درد در نواحی چانه و لب کمی بیشتر است. معمولا پزشک زیبایی شما مسکن‌های مناسبی برای تسکین درد شما تجویز می‌کند.

 

تسکین تورم

تورم از دیگر عوارضی است که پس از تزریق فیلر با آن مواجه می‌شوید. با کمپرس سرد می‌توانید به تسکین تورم کمک کنید. طی ۲۴ ساع پس از تزریق می‌توانید این کمپرس را در هر ساعت انجام دهید. در هر ساعت کافیست فقط ۱۰ دقیقه یخ را به صورت غیر مستقیم (درکیسه و یا در پارچه) به روی صورت خود بگذارید. اگر تورم شما فروکش نکرد حتما از پزشک زیبایی خود مشورت بگیرید.

 

تسکین کبودی

برای تسکین کبودی حتما از پزشک زیبایی خود مشورت بگیرید. به خصوص اگر از آسپیرین یا قرص روغن ماهی استفاده می‌کنید. زیرا در این صورت احتمال زیاد بیشتر کبودی را تجربه خواهید کرد. معمولا برای تسکین کبودی مربوط به تزریق فیلر از برودرم و هیرودوئید استفاده می‌شود.

 

کلام آخر

حتما توجه داشته باشید که مراقبت‌های پس از تزریق فیلر به این موارد محدود نمی‌شوند. حتما لازم است به مواردی برای حفظ آن توجه کنید. این موارد را قبلا در مجله پزشکی هاسپکسا آورده‌ایم تا بتوانید از فیلرهای خود مراقبت کنید و کمتر به تزریق دوباره نیاز پیدا کنید.

 

نظر خود را بنویسید