نکات طلایی مراقبت بعد از تزریق ژل فیلر

مراقبت بعد از تزریق فیلر

نکات طلایی مراقبت بعد از تزریق ژل فیلر

باتوجه‌به افزایش انجام جراحی‌های زیبایی در کشور، کسانی که قصد انجام انواع بوتاکس، تزریق ژل و دیگر کارهای مربوط به حوزه زیبایی را دارند، باید با مراقبت‌های لازم قبل و بعدازاین کارهای زیبایی، به‌خوبی آشنا باشند. یکی از کارهای مربوط به بخش زیبایی و جوان‌سازی پوست، تزریق فیلر است. با انجام فیلر می‌توان تا حد قابل‌توجهی چین‌وچروک صورت را محو کرد. شایع‌ترین و مؤثرترین روش انجام فیلر تزریق موضعی آن است که به مناطقی مانند لب، گونه، چانه و نواحی دیگر تزریق می‌شود.

از مهم‌ترین نتایج این روش زیباسازی و جوان‌سازی پوست، می‌توان به قرینه‌سازی صورت، فرم‌دادن بهتر به‌صورت و هم سطح کردن قسمت‌های فرورفته اشاره کرد. توجه داشته‌اید که برای تزریق فیلر باید نکات مختلفی را رعایت کنید که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، دانستن نکات مراقبتی لازم و رعایت آن‌ها قبل و بعد از تزریق فیلر است. رعایت این نکات از عوارض جانبی فیلر کم می‌کند و دوام آن را بالا می‌برد.

بعد از تزریق فیلر چه باید کرد؟

افرادی که قصد تزریق فیلر را دارند باید با مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر به‌خوبی آشنا باشند و آن‌ها را رعایت کنند تا نتیجه بهتری بگیرند. از جمله مراقبت‌های بعد از فیلر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از کمپرس یخ؛ احتمال کبودی و قرمزی پوست 1 تا 2 روز بعد از تزریق وجود دارد که برای جلوگیری از این امر به افراد توصیه می‌شود، از کمپرس یخ استفاده کنند.
 • آرایش نکنید؛ پیشنهاد اغلب پزشکان به افرادی که ژل تزریق کرده‌اند، این است که حداقل تا یک روز بعد از تزریق، از آرایش‌کردن خودداری کنند.
 • عدم مصرف داروهایی چون آسپرین و ایبوپروفن؛ یکی دیگر از کارهای مراقبتی بعد از تزریق فیلر این است که بین 1 تا 2 روز افراد از هیچ داروی رقیق‌کننده خون، استفاده نکنند.
 • استفاده از داروهای مسکن؛ افراد بسته به بدن و پوستی که دارند، بعد از انجام تزریق دردهای مختلفی را تجربه می‌کنند که بهتر است با مشورت پزشک، مسکن مناسب مصرف کنند.
 • ماساژ نواحی تزریق شده؛ اگر بعد از تزریق صورت ورم کرد می‌توانید با انجام ماساژ، ورم صورت را کم کنید.

مراقبت‌ های بعد از تزریق ژل لب

افرادی که به لب‌های خود ژل تزریق می‌کنند باید نکات مراقبتی لازم برای نتیجه‌گیری بهتر را رعایت کنند، از جمله این موارد می‌توان به کارهای زیر اشاره کرد:

 • روی صورت نخوابید؛ برای کم‌کردن ورم لب‌ها یک بالش بلند را زیر سرخود در زمان خواب قرار دهید. همچنین اگر به‌صورت بخوابید احتمال این که لب‌ها باد کنند، بیش‌تر می‌شود.
 • بعد از تزریق، استحمام نکنید؛ اگر می‌خواهید لب‌ها تورم نکند و کبود نشود حداقل تا 1 روز بعد از تزریق، حمام نروید.
 • عدم مصرف سیگار؛ سیگارکشیدن می‌تواند باعث عفونت لب‌ها شود پس بعد از فیلر لب‌ها لازم برای مدت زمانی مشخص، سیگار نکشید.
 • غذاخوردن؛ یکی دیگر از نکات مراقبتی که باید رعایت کنید، خوردن غذاهای نرم است. همچنین غذاهای تند و شور که لب‌ها را تحریک می‌کند را نباید بعد از تزریق، مصرف کرد.

 

اگه تصمیم به تزریق بوتاکس گرفته اید  و به دنبال پیدا کردن یک برند مطمئن برای بوتاکس کردن هستید پیشنهاد می شود حتما به مقاله “مقایسه سه پرچم دار جوانسازی پوست بوتاکس زایومین دیسپورت” سر بزنید.


مراقبت‌ های بعد از تزریق ژل گونه

اگر قصد تزریق ژل به گونه‌های خود را دارید، لازم است که این نکات لازم مراقبت بعد از تزریق فیلر را رعایت کنید:

 • گونه‌ها را تا یک روز نشوید و آرایش نکنید
 • تا دو روز بعد از فیلر نباید این نواحی را لمس کنید یا ماساژ دهید.
 • استفاده از کمپرس سردوگرم هم برای کاهش تورم گونه‌ها می‌تواند، تأثیرگذار باشد.
 • مصرف کم ‌نمک هم از دیگر عواملی است که می‌تواند، التهاب صورت را کم کند.

مراقبت‌های بعد از فیلر

مراقبت‌ های بعد از تزریق ژل خط خنده

برای افزایش ماندگاری ژل خط خنده بهتر است با انواع مراقبت‌های بعد از فیلر صورت آشنا شوید. برای کاهش عوارض جانبی تزریق در این ناحیه، بهتر است به این نکات توجه کنید:

 • تا 1 روز بعد از فیلر، آرایش سنگین نکنید.
 • تا 3 روز بعد دوش آب گرم و سونا نروید.
 • تا یک هفته سیگار و نوشیدنی الکلی مصرف نکنید
 • تا یک هفته از انجام ورزش سنگین، خودداری کنید.

عوارض بعد از تزریق فیلر

تزریق فیلر هم مانند سایر کارهای زیبایی دارای عوارضی است که انجام آن توسط پزشک متخصص، می‌تواند، عوارض این کار را کم کند. از جمله رایج‌ترین معایب این کار می‌توان به عفونت در نواحی مختلف صورت، ایجاد خراش، مسدودشدن بافت‌های صورت و آسیب به رگ‌های خونی اشاره کرد. البته اکثر عوارض این عمل، کم است و به شکل تورم، کبودی و قرمزی خود را نشان می‌دهد که با مراجعه به پزشک می‌توان آن را به‌راحتی درمان کرد.

رفع کبودی ناشی از تزریق ژل فیلر 

برای رفع کبودی های ناشی از تزریق ژل فیلرها بهترین راه توصیه شده استفاده از آناناس که به علت دارا بودن ماده ای موسوم به بروملین، قرص های ویتامین C، کمپرس سرد (بعد از تزریق) و کمپرس گرم در روزهای ابتدایی تزریق می باشد.

آیا گلوله شدن ژل فیلر خطرناک است؟

گلوله شدن ژل فیلر بعد از تزریق تا دو هفته امری طبیعی تلقی می شود و در صورتی که بعد از دو هفته این امر ادامه داشت با پزشکی خود مشورت نمایید.

 • ماندگاری فیلرها بر مبنای نوع ماده مصرفی به صورت زیر است:
 1. فیلرهای کلاژنی = ۲ تا ۴ ماه
 2. هیالورونیک اسیدها = ۶ تا ۹ ماه
 3. کلسیم هیدروکسی اپتاید = ۹ تا ۱۸ ماه

نتیجه گیری

رعایت چند نکته به نظر ساده مقاله مراقبت بعد از تزریق ژل فیلر می تواند به شما در داشتن نتایج فوق العاده کمک زیادی داشته باشد. برای انجام فیلر در نواحی مختلف صورت بهتر است به یک پزشک متخصص که از مواد درمانی استاندارد و تجهیزات پزشکی باکیفیت استفاده می‌کند مراجعه کنید تا آسیبی به بدن شما وارد نشود. باتوجه‌به اهمیت تزریق فیلر در صورت دارد، برای کاهش معایب و مشکلات این کار حتماً با یک فرد متخصص در این زمینه که دانش کافی دارد مشورت کنید تا اگر بیماری یا پوست حساسی دارید، روش کم‌خطرتر و میزان داروی مناسب را به شما پیشنهاد دهد.


کانال آپارات هاسپکسا

منابع بیشتر مطالعه برای شما:

منابع اطلاعاتی بیشتر

drmajidzadeh.com

dr-ghorabi.com

نظر خود را بنویسید