مزایای فیلر که باید از آنها آگاه باشید

فردی در حال انجام تزریق فیلر.

مزایای فیلر که باید از آنها آگاه باشید

فیلر از اسید هیالورونیک پدید می‌آید که یک ماده‌ی طبیعی است. این اسید در پوست، چشم‌ها و بافت‌های همبند یافت می‌شود. این ماده سبب حفظ آب می‌شود و باعث هیدراته بودن پوست می‌شود. به دلیل وجود همین ماده است که پوست جوان و شاداب می‌ماند. در گذر زمان میزان تولید این اسید در پوست کاهش پیدا می‌کند. اینجاست که چین و چروک، خشکی و افتادگی پوست رخ می‌دهد. یکی از مزایای فیلر در واقع جایگزین کردن این اسید است.

 

با تزریق فیلر علائم رایج پیری در شما کاهش می‌یابد. در نتیجه پوستی شاداب و جوان‌تر خواهید داشت. با این حال استفاده نادرست از فیلر هم می‌تواند به زیبایی طبیعی شما آسیب وارد کند. در ادامه بیشتر به مزایای فیلر پرداخته‌ایم و ۸ مزیت تزریق فیلر را عنوان کرده‌ایم.

 

۱. کاهش خطوط و چین‌های صورت از مزایای فیلر

فیلر که عموما حاوی اسید هیالورونیک است پوست را حجیم می‌کنند. در نتیجه خطوط و چین‌های روی صورت شما کاهش پیدا می‌کند. همچنین از پدید آمدن چروک‌های جدید جلوگیری می‌شود. نور خورشید، آلودگی‌های محیطی و دود سیگار از مواردی هستند که به پوست آسیب می‌زنند. تزریق فیلر کمک  می‌کند تا میزان آسیب ناشی از این موارد به پوست کاهش پیدا کند. توجه کنید که دوری از هر سه این موارد سبب می‌شود تا فیلر طول عمر بیشتری داشته باشد.

 

اگر چین و چروک زیادی روی پوست شما پدید آمده است یا پوست شما دارای لک است نگران نباشید. فیلر حاوی اسید هیالورونیک می‌تواند تا حدی شادابی را به پوست شما بازگرداند.

 

۲. فیلر نوعی از درمان غیر تهاجمی است

تزریق فیلر یک درمان غیر تهاجمی است. کمک می‌کند تا درگیر تیغ جراحی نشوید و با خیالی راحت‌تر زیبایی را به صورت خود برگردانید. فیلر که شامل اسید هیالورونیک است، با یک سوزن به راحتی به پوست تزریق می‌شود. توجه داشته باشید که جراحی می‌تواند دوران نقاهت طولانی مدتی داشته باشد. حتی در بعضی از مواقع بازخورد عمل آنچه که انتظار دارید حاصل نمی‌شود.

 

۳. آبرسانی پوست رخ می‌دهد

در واقع آبرسانی به پوست سبب می‌شود تا صورت شادابی داشته باشید. اسید هیالورونیک دقیقا مثل یک مرطوب‌کننده عمل می‌کند. با ترکیب آب و هیدروژن در پوست شما به واسطه این اسید، هیدراته شدن رخ می‌دهد. در نتیجه پوست سالم، جوان و زیبا می‌ماند. حتی افرادی که در آب‌وهوای خشک زندگی می‌کنند و زیاد در معرض آفتاب هستند، با تزریق فیلر پوست آنها مرطوب و زیبا می‌ماند. توجه کنید که آفتاب در نهایت سبب می‌شود تا اثر فیلر در بازه‌های زمانی طولانی کاهش پیدا کند.

 

۴. خاصیت ارتجاعی بیشتر پوست صورت

زندگی در شهر‌های بزرگ سبب می‌شود تا بیشتر پوست شما در معرض آلودگی‌ها باشد. از دود اگزوز ماشین‌ها گرفته تا دود سیگار همگی به پوست شما آسیب وارد می‌کنند. فیلر یا همان ماده اسید هیالورونیک باعث می‌شود تا آلودگی‌ها کمتر به پوست شما آسیب وارد کنند. خاصیت ارتجاعی سبب می‌شود تا این اتفاق رخ دهد.

 

استفاده از فیلر به شما کمک می‌کند تا لوازم آرایش یا محصولات زیبایی بی‌کیفیت آسیبی به پوست شما وارد نکنند. در واقع فیلر مانند یک سطح محافظتی از پوست شما مراقبت می‌کند. 

 

۵. پوست شما سفت می‌شود

از دیگر مزایای فیلر می‌توان به سفت شدن پوست اشاره کرد. درست است که پوست توسط اسید هیالورونیک به اندازه الاستین سفت نمی‌شود اما به میزان قابل توجه پوست به واسطه فیلر سفت می‌شود. در واقع الاستین با افزایش سن از بین می‌رود و فیلر جایگزین مناسبی برای آن به حساب می‌آید. در نتیجه پوست حجیم و سفت‌تر به نظر می‌آید.

 

۶. بازسازی سلول‌های پوست

با آبرسانی به پوست، انعطاف‌پذیری پوست افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه پوست در فرآیند بازسازی بهتر عمل می‌کند. سلول‌های جدید پوست شما را جوان‌تر، سالم و شاداب نشان می‌دهد. همچنین شما شاهد کاهش چین و چروک جزئی صورت خود خواهید بود.

 

۷. بهبود رنگ پوست

تغییر رنگ پوست ممکن است به دلیل بسیاری رخ دهد. از کک ومک گرفته تا افزایش سن و مشکلات پوستی ناشی از آفتاب، همگی مواردی هستند که با تزریق فیلر بهبود پیدا می‌کنند. همراهی فیلر با ویتامین سی می‌تواند بیشتر به این فرآیند کمک کند. تحقیقات ثابت کرده است که این دو سبب بهبود رنگ‌دانه‌‌‌های پوست می‌شوند.

 

۸. پوست صاف می‌شود از دیگر مزایای فیلر

وقتی پوست شما زخم می‌شود یا خراشی روی آن ایجاد می‌شود ممکن است جای آن بماند. استفاده از فیلر و آبرسانی به کمک اسید هیالورونیک سبب می‌شود تا پوست حجیم‌تر شود و در نهایت جای باقیمانده از زخم‌ها بهتر شوند.

 

اگر شما به این دلیل فیلر تزریق می‌کنید، توجه داشته باشید تزریقی اسید هیالورونیک با فیبرین غنی از پلاکت می‌تواند بسیار اثربخش باشد. این ماده که در میکرونیدلینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد سبب افزایش تولید کلاژن، سفت شدن پوست و بهبود ظاهری زخم‌های و حفره‌های روی صورت می‌شود.

 

کلام آخر در مورد مزایای فیلر

با اینکه فیلر در بازه زمان اثر خود را از دست می‌دهد و نیاز به حفظ و مراقبت دارد، توجه داشته باشید که می‌تواند برای مدتی زیبایی را به پوست شما بازگرداند. با تزریق دوباره فیلر می‌توانید زیبایی پوست خود را حفظ کنید.

 

نظر خود را بنویسید